Back to top

2016 CFU Men's U-17 qualifier groups and match schedule

GROUP 1 -  WARNER PARK STADIUM      ST. KITTS-NEVIS

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
July 20 1 DOMINICA CUBA 4:30PM 0 - 9
July 20 2 ST. KITTS-NEVIS BARBADOS 7:00PM 2 - 2
July 22 3 CUBA BARBADOS 4:30PM 5 - 0
July 22 4 ST. KITTS-NEVIS DOMINICA 7:00PM 2 - 1
July 24 5 BARBADOS DOMINICA 4:30PM 5 - 2
July 24 6 ST. KITTS-NEVIS CUBA 7:00PM 0 - 5

 

 

 

 

 

GROUP 2 - TRUMAN BODDEN SPORTS COMPLEX  CAYMAN ISLANDS

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
July 20 1 PUERTO RICO HAITI 5:00PM 0 - 3
July 20 2 CAYMAN ISLANDS ARUBA 7:30PM 4 - 0
July 22 3 HAITI ARUBA 5:00PM 10 - 0
July 22 4 CAYMAN ISLANDS PUERTO RICO 7:30PM 2 - 0
July 24 5 ARUBA PUERTO RICO 5:00PM 2 - 1
July 24 6 CAYMAN ISLANDS HAITI 7:30PM 2 - 4

 

 

 

 

 

GROUP 3 -  VICTORIA PARK  ST. VINCENT & THE GRENADINES

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
July 20 1 BERMUDA ST.LUCIA 4:00PM 2 - 1
July 20 2 ST. VINCENT & THE GRENADINES GRENADA 6:30PM 0 - 2
July 22 3 ST.LUCIA GRENADA 4:00PM 2 - 0
July 22 4 ST. VINCENT & THE GRENADINES BERMUDA 6:30PM 0 - 1
July 24 5 GRENADA BERMUDA 4:00PM 1 - 1
July 24 6 ST. VINCENT & THE GRENADINES ST.LUCIA 6:30PM 0 - 5

 

 

 

 

 

GROUP 4 - IVANNA EUDORA KEAN SOCCER FIELD     USVI

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
July 15 1 GUYANA JAMAICA 2:00PM 1 - 4
July 15 2 UNITED STATES VIRGIN ISLANDS ANTIGUA & BARBUDA 4:30PM 1 - 5
July 17 3 JAMAICA ANTIGUA & BARBUDA 2:00PM 3 - 1
July 17 4 UNITED STATES VIRGIN ISLANDS GUYANA 4:30PM 0 - 7
July 19 5 ANTIGUA & BARBUDA GUYANA 2:00PM 3 - 0
July 19 6 UNITED STATES VIRGIN ISLANDS JAMAICA 4:30PM 0 - 9

 

 

 

 

 

GROUP 5 - STADE FIESQUE DUCHESNE BAIE-MAHAULT  GUADELOUPE

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
July 20 1 DOMINICA REPUBLIC CURACAO 4:30PM 2 - 4
July 20 2 GUADELOUPE ST. MARTIN 7:00PM 8 - 0
July 22 3 CURACAO ST. MARTIN 4:30PM 10 - 0
July 22 4 GUADELOUPE DOMINICA REPUBLIC 7:00PM 3 - 0
July 24 5 ST. MARTIN DOMINICA REPUBLIC 4:30PM 2 - 4
July 24 6 GUADELOUPE CURACAO 7:00PM 0 - 0

 

 

 

 

 

GROUP 6 - DR.IR.FRANK ESSED STADION    SURINAME

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
July 20 1 BRITISH VIRGIN ISLANDS BAHAMAS 2:30PM 1 - 0
July 20 2 SURINAME ANGUILLA 5:00PM 6 - 0
July 22 3 BAHAMAS ANGUILLA 2:30PM 2 - 0
July 22 4 SURINAME BRITISH VIRGIN ISLANDS 5:00PM 3 - 0
July 24 5 ANGUILLA BRITISH VIRGIN ISLANDS 2:30PM 2 - 0
July 24 6 SURINAME BAHAMAS 5:00PM 2 - 1

 

 

 

 

 

FINAL ROUND – GROUP A -       TRINIDAD & TOBAGO

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
SEPTEMBER 16 1 Winner Group 3  BERMUDA Winner Group 4 JAMAICA    
SEPTEMBER 16 2 TRINIDAD & TOBAGO Winner Group  2  HAITI    
SEPTEMBER 18 5 Winner Group 4 JAMAICA Winner Group  2  HAITI    
SEPTEMBER 18 6 TRINIDAD & TOBAGO Winner Group  3   BERMUDA    
SEPTEMBER 20 9 Winner Group  2  HAITI Winner Group  3   BERMUDA    
SEPTEMBER 20 10 TRINIDAD & TOBAGO Winner Group 4 JAMAICA    

 

 

 

 

 

FINAL ROUND – GROUP B -  TRINIDAD & TOBAGO

DATE MATCH NO TEAM A TEAM B TIME SCORE
SEPTEMBER 17 3 Winner Group 6 SURINAME Best Runner Up    
SEPTEMBER 17 4 Winner Group 1  CUBA Winner Group 5 CURACAO    
SEPTEMBER 19 7 Best Runner Up  GUADELOUPE Winner Group 1  CUBA    
SEPTEMBER 19 8 Winner Group 6 SURINAME Winner Group 5 CURACAO    
SEPTEMBER 21 11 Winner Group 5 CURACAO Best Runner Up  GUADELOUPE    
SEPTEMBER 21 12 Winner Group 1  CUBA Winner Group 6 SURINAME